Jak wybrać rodzaj i szerokość obrączek?

Wielu jubilerów przypomina, że obrączka to jedna z tych ozdób, które kupujemy nie na kilka chwil, ale na całe życie, jeśli więc zastanawiamy się nad kryteriami ich wyboru, powinniśmy mieć na uwadze właśnie to, że będziemy je nosić przez lata. Istnieje jednak również kilka dodatkowych zasad, których świadomość może przesądzić o dokonywanych przez nas wyborach.

Gdy zastanawiamy się nad tym, z jakiego materiału mają być wykonane obrączki, które będziemy nosić, okazuje się, że wybór jest znacznie większy niż początkowo nam się to wydawało. Może być to nie tylko złoto, ale również srebro, platyna oraz tytan. Coraz modniejsze są również obrączki z kamieniami, wśród których na uwagę zasługują zarówno te z brylantem, jak i cyrkonią – w zależności od tego, jak przepastny jest nasz portfel.

z45Innym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest masa obrączki i tu informacje pochodzące od jubilera mogą nas zaskoczyć. Wielu osobom wydaje się, że obrączka powinna być przede wszystkim delikatna i dyskretna tak, aby zdobić, a jednocześnie nie rzucać się w oczy. Być może zasada ta może przemawiać nam do przekonania, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że nie warto się do niej przywiązywać, jeśli zależy nam na rozwiązaniu praktycznym. W takim przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem jest zaufanie obrączce szerszej i cięższej.

Dlaczego? Doświadczenie potwierdza, że jest ona bardziej odporna na uszkodzenia i łatwiejsza w samym użytkowaniu, a noszenie jej nie stanowi dla nas niepotrzebnego obciążenia.

Warto tez pamiętać, że jej rozmiar powinien być dopasowany również do naszej wagi. Osoby, które nie mają problemu z nadmiarem kilogramów mogą pozwolić sobie na egzemplarze węższe i lepiej dopasowane, jeśli jednak nasza waga pozostawia nieco do życzenia, to właśnie szersza bransoletka będzie strzałem w dziesiątkę.